כיפה שחורהכיפה שחורה


אשדוד: מובילי המחאה - למועצת העיר

לאחר שטענו מעל כמה במות כי הם מייצגים מחאה עממית בלבד, הודיעו נציגי המחאה נגד השבת באשדוד כי החליטו להציג מועמדות למועצת העיר

בן שאול , י' בסיון תשע"ח

הפגנות נגד מדיניות אכיפת שמירת השבת של ראש העיר אשדוד
הפגנות נגד מדיניות אכיפת שמירת השבת של ראש העיר אשדוד
צילום: פלאש 90

לאחר שהצהירו כי פניהם לא לפוליטיקה וכי הם מייצגים מחאה עממית בלבד, הודיעו נציגי המחאה נגד השבת באשדוד כי החליטו להציג מועמדות למועצת העיר.

לדבריהם הם מתמודדים כדי 'לקחת אחריות על עתיד העיר'. "לאור העשייה החברתית הגעה לישיבות מועצה ומפגשים עם אישי ציבור ברמה הארצית ועם דמויות פעילות ומנוסות בתחום העירוני, והכי חשוב עם תושבים רבים כמונו, התחוור לנו שאין מי שייצג אותנו, המגזר החילוני והמסורתי שמעוניין לגור בעיר פתוחה ופלורליסטית, המכבד את המיעוט שחי בעיר, אך אין לו ייצוג הולם וקולו לא נשמע במועצה".

"לאחר התלבטויות אישיות וקבוצתיות רבות לא יכולנו להתחמק מהאמת. שאם לא ניקח אחריות על עתידנו המצב בעיר לא ישתנה. אם לא נהיה אלו שנוביל תמיד נהיה מובלים. החלטנו שאם עתידה של העיר חשוב לנו אסור לנו לחזור ולהיות אדישים", כתבו נציגי המחאה.

הם הסבירו, "לכן, החלטנו להתמודד למועצת העיר בתקווה לאיחוד תנועות נוספות יחד אתנו, ואנו מקדמים רעיון חדשני בעניין, עליו נפרט בהמשך. אנו נמשיך לשמש כאוזן קשבת לתושבי העיר כפי ששימשנו עד עכשיו, בכל הכוח, אך הפעם מתוך המועצה ועם יכולת להשפיע. יש עוד המון נושאים חשובים שיש לטפל בהם בעיר מעבר לכפייה החרדית, אך יש להתחיל בשינוי הרכב המועצה אשר ייצג את רוב הציבור בעיר".