כיפה שחורהכיפה שחורה


השר ארדן דורש: חקירה פלילית נגד עודה

"הגיע הזמן שחברי הכנסת מהרשימה המשותפת ישלמו מחיר על מעשיהם ועל התנהגותם הגסה", אמר השר ארדן.

חזקי ברוך , ו' בסיון תשע"ח

גלעד ארדן
גלעד ארדן
צילום: הלל מאיר/TPS

השר לביטחון הפנים ולנושאים אסטרטגיים, גלעד ארדן, פנה הערב ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה לפתוח בחקירה פלילית כנגד ח"כ איימן עודה, וזאת בעקבות תיעוד הדברים הגסים שהטיח בשוטרים שמילאו את תפקידם במהלך אירועי סוף השבוע האחרון.

"לא ייתכן שחבר כנסת מכהן יקלל שוטרים ויפריע להם בעת מילוי תפקידם. פניתי ליועמ"ש בדרישה לפתוח בחקירה פלילית כנגד עודה בגין ההתבטאויות המקוממות וההפרעה לשוטרים ששמרו על עצורי ההפגנה.

הגיע הזמן שחברי הכנסת מהרשימה המשותפת ישלמו מחיר על מעשיהם ועל התנהגותם הגסה", אמר ארדן.

חבר הכנסת עודה התעמת בשבת עם שוטרים שמנעו את כניסתו לביקור חולים בבית החולים בני ציון בחיפה. עודה תועד מקלל את השוטרים. בין היתר קילל שוטר: "קיבינימט" ו"אתה אפס". השוטר שספג את הקללות התלונן נגד ח"כ עודה בגין העלבת עובד ציבור.

שר הביטחון ליברמן תקף בחריפות את עודה וחברי הכנסת מטעם הרשימה המשותפת. "כל יום שאיימן עודה ושות' מסתובבים חופשי ומקללים שוטרים הוא כישלון של רשויות האכיפה", כתב בטוויטר. "מקומם של המחבלים האלה הוא לא בכנסת אלא בכלא. הגיע הזמן שישלמו את המחיר על מעשיהם".

עודה הגיב לו, "חבל שלא צייץ שתוך 48 שעות אני בכלא - אז בכלל הייתי יודע שאין מה לדאוג".

ח"כ אחמד טיבי צייץ בתגובה לדבריו של שר הביטחון: "מחבלים? כלא? ליברמן תתכונן, אותנו אולי תצליח לדחוק לחקירה פוליטית, אבל הראשון שיגיע לטריבונל (בינ"ל) הוא אתה".