כיפה שחורהכיפה שחורה


חוק הגיוס: "חותרים למתווה מוסכם"

לאחר הפגישה עם ראש הממשלה אומרים בסיעות החרדיות כי קיים רצון כנה להגיע למתווה מוסכם שיאפשר את חקיקת החוק וישמר את הקואליציה

בן שאול , י"ד באדר תשע"ח

דרעי, מוזס, ליצמן ואייכלר
דרעי, מוזס, ליצמן ואייכלר
צילום: פלאש 90

במאבק לחקיקת חוק הגיוס: לאחר הפגישה עם ראש הממשלה נתניהו בליל אמש הבהירו גורמים בסיעת יהדות התורה כי לפי התרשמותם, קיים רצון כנה של ראש הממשלה להגיע למתווה מוסכם על חוק הגיוס.

"ראש הממשלה מבין את הצורך החיוני בחקיקת חוק גיוס חלופי כדי למלא את דרישת בג"ץ ויפה שעה אחת קודם", אמרו הגורמים בסיעה החרדית לערוץ 7.

עוד הוסיפו כי ככל הנראה התקציב לא יגיע להצבעה סופית במליאה בטרם יקודם חוק הגיוס. "אם התקציב יעלה להצבעה סופית עוד במושב הנוכחי - תיאלץ הקואליציה להצביע על חוק גיוס ולתמוך בעדו", הוסיפו הגורמים.

אמש דיווח מלשכת ראש הממשלה כי כי לאחר התדיינות שארכה כשעה וחצי ובה השתתפו ראש הממשלה, ראשי המפלגות החרדיות והשרים אלקין ולוין סוכם על הקמת צוות בראשות השר יריב לוין.

"הצוות יורכב מנציגי סיעות הקואליציה ונציג היועץ המשפטי לממשלה ומטרתו לנסות להגיע לנוסח מוסכם של חוק גיוס בקריאה טרומית", נמסר.

ככל הנראה תתקיים בשעות הקרובות פגישה נוספת בין ראש הממשלה ונציגי המפלגות החרדיות וכדי לנסות ולגבש חוק שיהיה מקובל על מרכיבי הקואליציה ויענה על דרישות בג"ץ.