כיפה שחורהכיפה שחורה


'יתד נאמן' נגד השופטת החרדית

הביטאון הליטאי המרכזי 'יתד נאמן' תוקף את מינויה של השופטת החרדית הראשונה חוי טוקר. גם שרת המשפטים שקד "חוטפת".

בן שאול , י"ב באדר תשע"ח

מהלך חריג? שקד
מהלך חריג? שקד
צילום: חזקי ברוך

הביטאון הליטאי המרכזי 'יתד נאמן' תוקף הבוקר (שלישי) את מינויה של השופטת החרדית הראשונה חוי טוקר הנמנית בעצמה על הציבור הליטאי.

לטענת העיתון, מדובר ב"פרצה חמורה", כלשונו. "מלבד הפירצה הנוראה והלגיטימציה הניתנת לערכאות ב"מינוי שופטת חרדית", מדובר באיל ברזל שמנסה לנתץ חומות שהיו עד כה בלתי עבירות, להפיל מחיצות שמגוננות על הציבור החרדי", נכתב במאמר המערכת.

המאמר תוקף את שרת המשפטים שקד וטוען כי היא מבקשת לשנות צביונו של הציבור החרדי. "זהו ניסיון לשנות את הציבור החרדי ולפרוץ את גדרותיו. אם מדובר בשופטת "חרדית" גם הסכמה לשתף פעולה עם מהלך כזה, הוא הכנסת הראש מרצון לתוך הגיליוטינה, לא רק הראש הפרטי אלא הראש של הכלל.

"זה מהלך חריג ושובר מוסכמות. זה הרבה יותר חמור מעצם הערכאות, כי מדובר כאן בשבירת הסכר, באג'נדה "חרדית" חדשה", הוא מוסיף.

בדבריו הבהיר כותב המאמר כי מדובר בניסיון 'לקרר' את המחנה החרדי. "כאשר השרה מחפשת נחשלים בדרך, ומוצאת על מי להדביק תואר 'שופטת חרדית', זו תופעה של 'אשר קרך בדרך', שהשתיקה לא יפה לה. אין זו שאלה של אדם זה או אחר שהחלטתו הפרטית איננה ענין ציבורי, אלא התבוננות על תהליך מעורר דאגה שמפעיל רעשנים מעוררים, המשמיעים קול מחיה או מחאה".