כיפה שחורהכיפה שחורה


חב"ד מציגים: 'מבצע פורים'

במהלך הפורים 'יפשטו' חסידי חב"ד בישראל על יעדים רבים ויביאו את שמחת החג לכל יהודי. כך ייראה 'מבצע פורים' של החסידות.

בן שאול , י"ב באדר תשע"ח

אילוסטרציה
אילוסטרציה
iStock

מאז הכריז הרבי מחב"ד על המבצע, לפני עשרות שנים, הפורים של חסידי חב"ד משלב בתוכו שעות רבות של פעילות ביעדים רבים, החל ממרכזים רפואיים, בתי אבות, תחנות משטרה ומוקדי בטחון, בנייני משרדים, משפחות נפגעי טרור, ועד ביקורי בית.

לצד שלוחי חב"ד הפזורים ברחבי הארץ, ל'מבצע פורים" יצטרפו כמידי שנה גם אלפי החסידים, היוצאים ל'צו שמונה' עם בני המשפחה.

אז איך זה עובד? במטה המבצע, 'צעירי חב"ד', היושב בכפר חב"ד, עמלים על חומרי עזר – ממשלוחי מנות בגדלים וסוגים שונים המשלבים בתוכם מסרים יהודיים ערכיים ועד שלל עלוני הסברה, פרי יצירתם של אגף ה'מרכז לעזרי שליחות'.

מארז משלוח המנות נעטף השנה בגימיק מפתיע: טקסט ציורי המסכם את סיפור המגילה. אל צעירי חב"ד נוהרים בשבוע האחרון מאות שלוחים המבקשים להצטייד מראש בפריטים.

גם קהל החסידים מצטרף למבצע המרוכז ב"אגף המבצעים". באגף השיקו לקהל החסידים מארז מהודר של משלוח מנות שיחולק לרבבות יהודים בכל רחבי הארץ, עמם הם עומדים בקשר במהלך השנה.

משלוח המנות יעמוד בסימן 'מבצע צדקה' שעליו הכריז הרבי מחב"ד זצ"ל: במארז בקבוק יין, קופת צדקה אישית ובתוכה מיני מתיקה, ומגילת אסתר מהודרת המלווה בציורים מרהיבים של האמן החסידי הרב ברוך נחשון.

וגם אנשי כוחות הבטחון יזכו לשמחת הפורים. במשך השנים עודד האדמו"ר לקיים את מבצע פורים בעוצמה מיוחדת בקרב כוחות הבטחון. פעילות ייחודית תתקיים עם משפחות נפגעות טרור. באגף למען נפגעי הטרור מתוכננת השנה פעילות רחבת היקף בקרב משפחות נפגעי הטרור ומשפחות הגיבורים.

אלפי משלוחי מנות מכובדים הוכנו במיוחד למשפחות היקרות ויובאו אליהן בביקור בית מיוחד של מאות שלוחי חב"ד ואלפי מתנדבי בתי חב"ד. בד בבד יקיים מנהל האגף, השליח הרב מנחם קוטנר, שורת ביקורים אצל חלק מהמשפחות ויביא אליהן את שמחת החג.

המאושפזים לא נשארו מאחור וגם אותם ישמחו חסידי חב"ד. קריאת מגילה תיערך בכל מחלקה בשיתוף ובסיוע הרבנים המקומיים. יותר מ־ 20 אלף (!) משלוחי מנות ייחודיים יחולקו בידי מאות מתנדבים בכל בתי הרפואה, בתיאום עם השלוחים לבתי הרפואה. בנוסף, לקראת פורים ייערכו מסיבות במחלקות הילדים, יעניקו להם את שמחת אדר וילמדו אותם על משמעות היום.

ציבור דוברי הרוסית זוכה גם הוא לתגבור מיוחד בפורים. שלוחי חב"ד הפועלים עם דוברי הרוסית ופזורים ברחבי הארץ מתכננים לקיים מרתון של קריאות מגילה, זאת לצד סעודות פורים ואירועי פורים ייחודיים. לאירועים אלו קדם מסע פרסום עכשווי בקרב דוברי הרוסית. במקביל, הופץ גליון מיוחד ברוסית על מהותו של חג הפורים בשפה מונגשת.

"העם בארץ הקודש יחגוג את פורים בעוד כשבוע", אומר הרב יוסף יצחק אהרונוב, "אבל באגפי הפעילות החב"דית כבר עסוקים שבועות ארוכים בפורים, כדי למקסם את הוראת הרבי זי"ע ולהביא את מבצע פורים לשיאים חדשים".