כיפה שחורהכיפה שחורה


בנט לפולין: מנעו חקיקה נגד השחיטה

במענה לח"כ מוזס אמר בנט במליאת הכנסת כי "אלו שלא השכילו לשמור על היהודים לפני 75 שנה, ממשיכים בפועל לגרום ליהודים לצאת מאירופה"

חיים לב , כ"ט בשבט תשע"ח

מנחם אליעזר מוזס
מנחם אליעזר מוזס
צילום: הלל מאיר/TPS

מליאת הכנסת דנה ביוזמת ממשלת פולין לאסור את השחיטה הכשרה במדינה.

יו"ר סיעת יהדות התורה ח"כ מנחם אליעזר מוזס בחר לשתף את חברי הכנסת בהיסטוריה המשפחתית והאישית שלו העשירה בזיכרונות מפולין של לפני השואה.

"תולדותי החלו בפולין. הורי היו מפולין וחלקם עסקו בעסקי הטקסטיל שם. רוב משפחתי נספתה בשואה על קידוש השם. סבי וסבתי נושלו ממפעל הטקסטיל שלהם ונשלחו לאי שם ונרצחו. לפני תקופה נסעתי לפולין לשליחות ממלכתית במלאות 70 שנה לגירוש היהודים מגטו וורשא ל'האומשלאג – פלאץ' ומשם למיידנק טרבלינקה.

"ביקרתי גם בקאליש ושם קבלתי תעודות נישואין ותעודות לידה של בני משפחתי. אך כמה צורם וכואב לשמוע על הטאבו של פולין על רכוש היהודים, ששם צויין כי לאחר השואה 'עזבו' את מקום מגוריהם. אחרי שהפולנים רצחו יחד עם הנאצים את היהודים, גרשו אותם, העבידו בפרך, ניפצו את בתי הקברות, אחרי כל אלה הם החליטו עתה להעניש את מי שמזכיר את פולין בהקשר לשואת יהודי פולין. ועכשיו שמענו כי בכוונתם להוסיף חטא על פשע ולאסור את השחיטה הכשרה", הוסיף.

"כמה הזוי הדבר שאותם פולנים שהיו שותפים מלאים ברצח העם ובנישול הרכוש היהודי ממשיכים עם אותה מדיניות ומתכוונים לאסור שחיטה כשרה".

מטעם הממשלה השיב שר החינוך השר נפתלי בנט. לדבריו אם יתקבל החוק שיאסור שחיטה כשרה הרי שיהיו לכך השלכות חמורות על כל החיים באירופה.

"אלו שלא השכילו לשמור על היהודים לפני 75 שנה, ממשיכים בפועל לגרום ליהודים לצאת מאירופה. אני קורא לפולין לעצור באופן מיידי את הליך החקיקה בו החלו וככל שלא יפעלו לבטל זאת נבחן את הצעדים העומדים לרשותנו על מנת לנקוט בפעולה הולמת", הבהיר בנט.