כיפה שחורהכיפה שחורה


דרעי: אקים ארגון גג ישראלי-צרפתי

שר הפנים המבקר בצרפת סיפר למארחיו בצרפת כי בכוונתו להקים ארגון גג צרפתי-ישראלי שידאג לשילובה ההולם של האוכלוסיה הצרפתית בישראל.

בן שאול , כ"ו בשבט תשע"ח

השר אריה דרעי
השר אריה דרעי
צילום: הלל מאיר/TPS

שר הפנים אריה דרעי המבקר בימים אלה בצרפת, סיפר למארחיו בצרפת כי בכוונתו להקים ארגון גג צרפתי-ישראלי שידאג לשילובה ההולם של האוכלוסיה הצרפתית בישראל.

"אני רגיש מאד כלפי העולים מצרפת המגיעים לישראל. יש להם אורח חיים תרבותי מיוחד אותו הם מבקשים לשמר. אני יודע שהם צריכים מוסדות חינוך מותאמים שישמרו את ההווי הזה ועדיין הם לא קיימים. לכן, חשבתי יחד עם מר יואל מרגי, להקים בישראל גוף כמו הקונסיסטואר (ארגון גג) בצרפת, שיהווה ארגון גג ישראלי-צרפתי שידאג לכל צרכי הקהילה הצרפתית בישראל", אמר דרעי.
מדובר באירוע ראשון מסוגו, בו נטלו חלק כל נשיאי וראשי הקהילות היהודיות ברחבי צרפת. במפגש נערך רב שיח פתוח בין השר אריה דרעי לבין ראשי הקהילה היהודית בצרפת.

זו הפעם בו מתיישב שר ישראלי עם המנהיגות המקומית לשמוע על הבעיות והאתגרים של יהודי צרפת המקומיים והעולים לארץ. ראשי ונשיאי הקהילות הרואים בשר דרעי את הכתובת המובילה בשל היכרותו העמוקה עם יהודי הקהילה, העלו במשך שעה ארוכה את צרכי הקהילה היהודית בצרפת ובישראל.

דרעי דן עימם בפירוט על התכנית להקמת ארגון הגג הצרפתי בישראל, שהיא צורך הכרחי עבור אלפי העולים בישראל. "הכי נכון, שיוביל את הגוף יהיה נציג מתוך הקהילה הצרפתית המכיר היטב את צרכי הקהילה הצרפתית על כל גווניה, וידע לפעול עבור שימור התרבות הייחודית".

דרעי ציין, כי לצורך זה דאג למנות חבר מועצה מהקהילה בעיריית ירושלים, הרב שמואל מרציאנו, הפועל ועושה למען הקהילה הצרפתית בעיר. ראשי הקהילה הודו בחום לשר הרב דרעי ואמרו כי הם חשים שיש להם שותף אמיתי.

דרעי התייחס אף לאירועים הביטחוניים שהתרחשו בסוף השבוע בגבול הצפון ואמר: "ישראל היא מדינה ריבונית ולא תיתן לאד אחד לפגוע בשלומה או בריבונותה. ישראל היא אי של שפיות במזרח התיכון, ובחסדי ה' אנחנו מצליחים לסכל ניסיונות רבים לחבל בנו".