כיפה שחורהכיפה שחורה


אשדוד: לסרי מגבש פיתרון

בפוסט שהעלה בדף הפייסבוק מסביר ראש העיר כי בכוונתו לגבש פיתרון לפולמוס השבת במרחב הציבורי שיצר משבר חברתי בעיר בשבועות האחרונים

מיכל לוי , י"ז בשבט תשע"ח

יחיאל לסרי
יחיאל לסרי
Photo by Noam Revkin Fenton/FLASH90

פיתרון לפולמוס השבת באשדוד? ראש עיריית אשדוד, יחיאל לסרי, פרסם היום (ו') פוסט בדף בפייסבוק שבו הוא מספר על היותו מגבש פיתרון לפולמוס הקיים בעיר אודות שמירת הסטטוס קוו בעניין השבת.

"בשבועות האחרונים החלטתי לנהוג באיפוק, לא נגררתי להשמצות, לא הגבתי להסתה הפרועה נגדי, לא הסכמתי לתת יד לפילוג העיר ולפגיעה הקשה בתדמיתה ועיקר מאמציי התרכזו והושקעו בבניית פיתרון שיעמוד במבחן הציבורי והמשפטי", כותב לסרי.

בדבריו הוסיף כי מתגבש פיתרון להשבת השקט לעיר. "היום אני כבר יכול לומר באופטימיות זהירה, שמתגבש כיוון לפיתרון כזה. אני נפגש מדי יום, עם נציגי הקהילות השונות, ועם תושבים רבים המייצגים את כלל מרקם האוכלוסיה בעיר, שומע דעות ורעיונות לפיתרון, ושמח להיווכח שרובם ככולם, משני הקצוות, מסכימים ורוצים לשמור על צביונה המכיל והמאחד של העיר, שיאפשר לכולם להמשיך את שגרת החיים ביחד שאשדוד התברכה בה מאז ומתמיד".

לסרי הבהיר כי הפיתרון שיציע יהיה מוסכם על כולם. "בתקופה הקרובה אציג בפניכם תמונה רחבה של הסוגיה הסבוכה הזו, עם הדרכים האפשריות לפיתרון, עם אמונה עמוקה שאשדוד תהווה דוגמא ומופת ליכולת להתגבר על הפערים הגדולים באורח החיים בין הקבוצות השונות באוכלוסיה, תוך הכרה בערכים החשובים והבלתי מתפשרים של כל קבוצה ברעותה. אני קורא לזה, 'לחיות ביחד'".

לפני שעה קלה מארגני המחאות נגד השבת באשדוד יזמו שיירת מחאה של רכבים מלווים בבלונים שחורים על מה שהם מכנים 'כפיה דתית'.