כיפה שחורהכיפה שחורה


סגן ראש העיר: "קואליציה ללא חרדים"

בצל התלהטות הרוחות באשדוד, קרא סגן ראש העיר בוריס גיטרמן לחברי מועצת העיר החילונים ליצור 'בלוק חילוני' לקראת הבחירות.

בן שאול , ט"ז בשבט תשע"ח

עיריית אשדוד
עיריית אשדוד
צילום: Serge Attal/Flash90

בצל התלהטות הרוחות באשדוד, קרא היום (ה') סגן ראש העיר בוריס גיטרמן לחברי מועצת העיר החילונים ליצור 'בלוק חילוני' לקראת הבחירות הבאות.

בפוסט שהעלה בפייסבוק הוא קרא ל"מלחמה נגד התחרדות העיר", כלשונו. "אני, בוריס גיטרמן, יו"ר סיעת 'קהילת אשדוד', חבר מועצת העיר משנת 2003 וסגן ראש העיר משנת 2008, פונה לכל ראשי התנועות החילוניות באשדוד וקורא לכולם לאחד כוחות במלחמה נגד התחרדות העיר. בחירות 2018 הינן הסיכוי היחיד שלנו למנוע ביסוס של דיקטטורה חרדית בעיר".

לדבריו, על הציבור החילוני להתאחד נגד הציבור החרדי. "הציבור החילוני, המהווה רוב מוחלט, מפולג לרשימות שונות שלא מצליחות לאחד כוחות. אבל לכולנו מטרות דומות ועל מנת להשיגן אנו חייבים לייצר בלוק חילוני אחיד במועצה הבאה, קואליציה של הכוחות החילוניים – ללא חברי מועצה חרדים" מציע גיטרמן.

"אני מציע להיפגש באופן מיידי וליצור הסכם כוונות אחיד לפיו כל אחד מאיתנו יתמודד ברשימה עצמאית, ואחרי הבחירות, ללא קשר למי שיבחר לתפקיד ראש העיר, נתחייב להילחם על כך שכל חברי הבלוק ייכנסו לקואליציה ויקבלו סמכויות בניהול העיר".

סגן רא העיר הוסיף "אני מצידי מתחייב להשקיע את כל כוחותיי להשגת מטרה זו".

ממלא מקום ראש העיר אבי אמסלם, מטעם סיעת ש"ס המקומית, אמר כי "צר לי לשמוע את דבריו של מר בוריס גיטרמן שחולם להיות ראש עיר על בסיס הקרע, הפילוג והמחלוקת.

"גיטרמן חושב שהסתה נגד תושבי העיר המסורתיים והדתיים יכולה לסייע לו. אני שמח לבשר לו שבעיר אשדוד חיים אנשים איכותיים ומסורתיים שמאמינים רק במי שיכול לפעול למענם, לאחד ולא במי שכל מטרותיו זה להפריד ולפלג. ראינו בהיסטוריה מה קרה לכל אלו שניסו להיבנות ע"י פילוג, הסתה ומחלוקת".

בדבריו הוסיף כי "הקריאה שלו להחרמת הנציגות החרדית והדתית שמייצגת ציבור גדול בעיר, מעידה על הלחץ שלו".